Főoldal  ·  Iskolánk

Jelentkezés leendő elsősöknek

ISMERKEDÉS A LEENDŐ ELSŐSÖKKEL

Az első benyomásokat már novemberben megszerezhetik a tájékozódni vágyók, ha eljönnek hagyományos Adventi Bazárunkra, amely családi szórakozást, ajándékkészítési és beszerzési lehetőséget kínál, sőt! A Teaházban ismerkedhetnek a Waldorf-pedagógiával ill. beszélgethetnek a leendő osztálytanítóval is.

Az ismerkedési folyamatot minden évben az aktuális körülményekhez igazítjuk. Konkrét dátumok nélkül, a menetrend általában a következő:

1.ELŐADÁSOK

Érdeklődő családok számára minden év januárjában négyrészes előadássorozatot, élményműhelyt indítunk, a Waldorf-pedagógiát és iskolánk életét bemutató témákban.

Az előadások kifejezetten a szülőknek szólnak.

2. NYÍLT NAP

Nyílt napot szervezünk az érdeklődőknek az előadás sorozat végére. Előzetes bejelentkezés szükséges, melyet előző nap 15 óráig kérünk megtenni! A férőhelyek száma erősen korlátozott, ezért a tervezett létszám felettieknek sajnos nem tudunk helyet biztosítani.

A jelentkezési lapok végső leadási határideje a nyílt nap utáni nap.

3.  ISMERKEDÉS A GYEREKEKKEL KIS CSOPORTOKBAN

Márciusban indulnak az ismerkedések a gyerekekkel. A jelentkezők számától függően  5-6-7 fős csoportokban hívjuk be őket. Erre az alkalomra kényelmes ruhában és benti cipőben jöjjenek! A foglalkozás időtartama  kb.1 óra.  Amennyiben korábban még nem juttatták el hozzánk a következőket, feltétlenül hozzák magukkal:

• valamennyi, gyermekükről készült szakvéleményt, pl. logopédustól, fejlesztő pedagógustól, nevelési tanácsadótól vagy szakértői bizottságoktól,
  • olyan fényképet, melyen gyermekük jól felismerhető és azt szívesen itt is hagyják az osztálytanítónak,
  • egy kézzel írt,  kb. fél oldalas gyermekbemutatást, ami segítségére  lehet a pedagógusnak abban, hogy mihamarabb megismerje gyermeküket.
  • a Felvételi adatlapot

4. NAGY CSOPORTOKBAN

Pedagógusaink nagy csoportban is megfigyelik a gyermekeket tevékenység közben. A jelentkezők nagy száma indokolja, hogy két csapatot szervezzünk, 15 és 16 órai kezdéssel. Hogy ki, melyik turnusba került, azt egy későbbi levélben küldjük meg minden családnak.

5. ISMERKEDÉS A SZÜLŐKKEL

A családdal való ismerkedés részeként pedagógusaink a szülőkkel is elbeszélgetnek arról, miért választották a Waldorf-pedagógiát, ill. a mi iskolánkat gyermekük számára, mit várnak az intézménytől, stb.. Továbbra is nagyon fontosnak tartjuk, hogy mindkét szülő megjelenjen az ismerkedésen! A pontos időpontokat később közöljük.

6. DÖNTÉS A FELVÉTELRŐL

Abban az esetben, ha a pedagógusok nem tudnak egyértelmű döntést hozni a felvételről, előfordulhat, hogy némely gyermeket még egyszer vissza kell hívnunk.

Áprilisban a tanári konferencia tagjai közösen döntenek a gyermekek felvételéről egy kiegyensúlyozott „Waldorf-osztály” összeállításának szem előtt tartásával. A döntésről a szülőket Határozatban értesítjük, figyelembe véve az állami beiratkozási időpontokat is.

Felmerülő kérdésekre szívesen válaszolunk e-mailben.